Asia i Piotrek – Plener ślubny na Maderze

19 lutego 2023

Plener ślubny w grudniu

Zacznę może od końca, bo od podsumowania. W Polsce o zdjęcia ślubne w ostatnim miesiącu roku raczej trudno. Madera przez cały rok wygląda pięknie. Oczywiście trzeba mieć szczęście do pogody, ale o tym za chwilę. Nie wiem jak długo będę się cieszył, że odwiedziłem to miejsce, a przede wszystkim, że poznałem Asię i Piotrka, którym miałem przyjemność fotografować ślub ponad Warszawą kilka miesięcy wcześniej.

Jeśli ktoś pyta mnie za co uwielbiam fotografowanie ślubów, to właśnie za poznawanie tak świetnych ludzi.

Plener ślubny - Madera

W grudniu pogoda na wyspie nie rozpieszcza. Mieliśmy masę szczęścia, bo już w pierwszym punkcie naszej podróży pogoda była idealna, nieco ponad 20 stopni, czyste niebo i zapierające dech w piersiach widoki! Później nie było już tak kolorowo, ale o tym dalej.

São Lourenço

Półwysep św. Wawrzyńca – to tam zaczęliśmy naszą sesję. Co tu dużo pisać, obłędne krajobrazy, świetne trasy trekkingowe, moglibyśmy spędzić tam cały dzień, ale Madera to nie tylko góry.

Fanal Forest

Magiczny las… to tam przyszło pierwsze załamanie pogody. Od ponad 20 stopni na São Lourenço do 7 i bardzo mocnego wiatru, mimo to udało się zrobić kilka fajnych zdjęć.

Plantacja bananów

Szczerze mówiąc przed wyjazdem nie doczytałem, że Madera słynie m.in. z ogromnej ilości plantacji bananów. Serio! Nie ważne gdzie byliśmy, wszędzie rozpościerały się farmy tych owoców. Szkoda było nie wykorzystać okazji do zdjęć w tak egzotycznych warunkach. Udało nam się znaleźć plantację nad samym oceanem, do której można dojechać tylko kolejką.

Pico Ruivo i Pico de Arieiro

Niestety przez pogodę nie udało mi się zrobić zdjęć w dwóch miejscach, o których najbardziej marzyłem. Ze zdjęć innych fotografów wiem, że te dwa szczyty wyglądają obłędnie, ale tylko gdy chmury są poniżej poziomu góry. Pech chciał, że przez 4 dni mojego pobytu na wyspie panowała tam mgła z praktycznie zerową widocznością, która uniemożliwiała zrobienie zdjęć. Do tego silny wiatr, który w przypadku gór był dość niebezpieczny.

Picnook - online blogging tool